Смаколики для воїнів АТО

Смаколики для воїнів АТО

Козаки Прилуцького козацького полку МГО «Козацтво Запорозьке» якомога частіше прагнуть допомогти нашим співвітчизникам, які в цей не легкий, для України, час стоять на варті нашого спокою та миру. Не в змозі стояти осторонь і їхні дружини з дітьми. Нещодавно берегині козаків, їх подруги та просто патріотично налаштовані прилучанки, влаштували справжнє кулінарне дійство з приготування різних страв для воїнів АТО.

Ідея формувати домашні смаколики та передавати їх на схід бійцям, які перебувають в зоні проведення антитерористичної операції, виникла вже давно, але в пріоритеті були теплий одяг, засоби особистої гігієни, маскувальні сітки. Всі інгредієнти з яких готували жінки, козаки Прилуцького козацького полку МГО «Козацтво Запорозьке», купували за власні кошти. Важко сказати скільки і чого було затрачено, бо кожен хто залучався до справи приносили продукти харчування і в день приготування страв. Ліпили вареники з картоплею, з грибами та картоплею, капустою, смажили заправку, сікли та квасили капусту, мололи сало з часником, готували шкварки. Оскільки все це дійство відбувається напередодні масляних днів дружини козаків, підтримуючі українські народні традиції завзято взялися за приготування млинців з сиром, з м’ясом, з повидлом, з маком, з вишнями і т. д.

Діти козаків, в той час коли мами готували, малювали малюнки, писали листи солдатам, та власноруч виплітали патріотичні жовто-блакитні браслети, щоб хоч трішки зігріти своїм гарячим дитячим серцем, мужню душу українського солдата.

Вже найближчим часом захисники України зможуть посмакувати домашньої їжі, адже вареники разом із усім, що передали, козаки Прилуцького козацького полку МГО « Козацтво Запорозьке » з волонтерською сотнею вже повезли у зону АТО.

«Зараз ми повинні зробити все можливе за для підтримки українських захисників», саме під таким гаслом працюють і живуть козаки Прилуцького козацького полку МГО «Козацтво Запорозьке» з родинами.